Uczymy się przez całe życie – to stara prawda, z której niewielu z nas zdaje sobie sprawę. Każde spotkanie z innymi, każdy kontakt z drugim człowiekiem to nauka zachowań społecznych. A przecież kontaktujemy się z ludźmi od urodzenia do śmierci.
Specjaliści mówią, że najlepiej zapamiętujemy te informacje, które zdobywamy przez praktykę. Czyli szybciej zdobędziemy kompetencje, jeśli przejdziemy całą drogę w sposób praktyczny. To oczywiście wykorzystuje się w sytuacji, kiedy potrzebna jest praktyczna nauka zawodu. Jednak nie tylko wtedy. Coraz częściej pracownicy wyższego szczebla są stawiani w sytuacjach problemowych, by musieli przejść jakąś nową drogę edukacji. Uczą się wtedy nie tylko konkretnych wymaganych umiejętności, ale także nabywają kompetencje miękkie, jak współpraca w grupie czy empatia.
Taka nauka pozostawia w człowieku naprawdę wiele, zwłaszcza jeśli dodatkowo jest połączona z emocjami. Praktyka plus emocje podczas działania warunkuje sukces. Warto o tym pamiętać podczas nauki.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.