Niektórzy uczą się języków obcych, bo to lubią, inni, dlatego, że muszą. Dla niektórych to przyjemność, dla innych droga przez mękę. Czy warto podjąć wysiłek nauki języków obcych?

Nauka języków obcych przynosi wymierne korzyści, zarówno w życiu osobistym, jak i w zawodowym. Jest to już nie tylko atut, lecz wręcz wymóg, przy poszukiwaniu pracy. Firmy wychodzą ze swoimi usługami i produktami poza granice, istnieje sieć kontaktów zagranicznych i prowadzone są negocjacje z kontrahentami spoza kraju. Chcąc podjąć pracę za granicą również potrzebna jest znajomość języków obcych. Praktycznie w każdym zawodzie, przydatna jest umiejętność posługiwania się językami obcymi. Nieważne czy będzie to dyrektor międzynarodowej firmy, recepcjonistka w hotelu czy sprzedawczyni w sklepie. Wszędzie tam, gdzie mamy kontakt z osobami zza granicy.
Język obcy przydaje się również, gdy chcemy podjąć naukę w obcym kraju, a także wtedy, gdy podróżujemy po świecie. Ułatwia komunikację i umila kontakty, zmniejszając dystans i pozwalając na zawieranie znajomości z osobami z innych krajów i kultur.
Dlatego tak ważna staje się nauka języków obcych, bez której mamy ograniczony dostęp do pracy, rozrywki i poznawania świata.