Technik obsługi ruchu turystycznego posiada wiedzę z zakresu znajomości mechanizmów gospodarki turystycznej w skali kraju, regionu, organizacji obsługi ruchu turystycznego, biegłej znajomości języka obcego. W trakcie nauki słuchacze poznają najnowsze techniki informacji i rezerwacji turystycznej, wybrane zagadnienia prawa, ekonomii i informatyki. Do podstawowych zadań wykonywanych przez technika obsługi turystycznej należy kompleksowe świadczenie usług turystycznych. Dotyczy to wszystkich czynności związanych z przyjmowaniem różnych zleceń (życzeń) klienta, programowaniem imprez, kalkulowaniem zamawianych świadczeń, czuwaniem nad prawidłową realizacją zamawianych usług, dbanie o prawidłowy wizerunek przedsiębiorstwa głównie poprzez profesjonalną obsługę turystyczną. Absolwent dwuletniej szkoły policealnej mogą zdobyć zatrudnienie w biurach podróży, agencjach turystycznych, hotelach, pensjonatach, domach wczasowych, ośrodkach informacji turystycznej. Technik obsługi turystycznej może również prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług turystycznych.
Szkoła policealna – Opole
Nowości:
Nowości:
Nieodpowiedni system edukacyjny
Często chodząc do szkoły nie zastanawialiśmy się nad działaniem całego systemu edukacyjnego. Naukę w szkole oraz obecność na lekcjach często traktowało się po prostu jako dość przykry obowiązek.
Warto zdawać sobie sprawę,...
Pielęgnice jezior Tanganika i Malawi książka
Urocze położenie jeziora Tanganika
Jezioro Tanganika to akwen, który swym rozmiarem przypomina bardziej śródlądowe morze, niż jezioro. Jego powierzchnia wynosi ponad 32 tysiące kilometrów kwadratowych. Jest ono uważane za drugi co do...