Praca w służbie policji wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Funkcjonariusze dbają przecież o zabezpieczenie obywateli przed niebezpieczeństwem, dlatego też że stawiane kandydatom wymagania są bardzo duże. Testy do policji są powszechnie uważane za trudne zarówno te dotyczące wiedzy ogólnej, sprawności fizycznej, jak i testy psychologiczne.

By zdać te testy liczy się zasada złotego środka – tj. zarówno inteligencja, mądrość, strefa mentalna i również mięśnie (przydatna cechą jest także słuszny wzrost kandydata).Minimum to mieć wykształcenie średnie, preferowane jest jednak wykształcenie wyższe np. prawo, czy bezpieczeństwo narodowe. Tacy kandydaci otrzymują dodatkowe punkty w rekrutacji. Pamiętaj także, że jeśli zostałeś ukarany mandatem za dowolne wykroczenie, to już możesz zapomnieć o pracowaniu w policji!
Reguły rekrutacji do policji wydają się być zbyt rygorystyczne. Cały proces rekrutacji czyli test wiedzy ogólnej, test sprawności, egzaminy psychologiczne, zaliczy jedynie garstka chętnych. Największym wyzwaniem wcale nie są testy inteligencji lecz zdanie egzaminu psychologicznego, która bada osobowościowe predyspozycje kandydata.