Tanganika
Każdy miłośnik podróży ma jakieś marzenie do spełnienia. Jedni pragną odwiedzić Azję wraz z jej wspaniałą kulturą i zabytkami. Inni pragną polecieć za ocean i tam zobaczyć czy życie aż tak bardzo różni się od tego, jakie mamy u siebie. W śród podróżników znajdą się także tacy, którzy pragną odwiedzić czarny ląd i kraje trzeciego świata. Tam właśnie znajduje się Tanganika, która dla niejednego amatora przygód jest niczym diament dla kobiety.
Tanganika jest to kontynentalna część Tanzanii. Na jej terenie możemy znaleźć wiele zwierząt, które zazwyczaj możemy oglądać jedynie w zoo. Są to między innymi zebry, lwy lub inne zwierzęta, które żyją w tym klimacie. Poza samymi zwierzętami, które same w sobie są wielką atrakcją, możemy podziwiać wspaniałe widoki. Bo przecież nikt nie jest lepszym projektantem niż sama matka natura. Piękne sawanny czy też safari są tylko namiastką tego, co czeka nas na miejscu.
Nazwę Tanganika posiada także jezioro, które ulokowane jest we Wschodniej Afryce. Jest jednym z Wielkich Jezior Afrykańskich, które także warto zapisać na swojej liście, jeśli mamy zamiar odwiedzić w przyszłości ten kraj.

słowa kluczowe: verduijn, neolamprologus ocellatus gold, akwarium tanganika ryby, jezioro tanganika, frontosa blue, tropheus com pl, neolamprologus meleagris, pyszczaki odmiany, xenotilapia