Jak wybrać blachę do pokrycia dachu?

Blacha. Słowo, które przeciętnemu Polakowi nie kojarzy się najlepiej. Każdy widział przecież rzędy przerdzewiałych garaży zbudowanych z kiepskiej jakości blachy stojące przy osiedlach wielkich wieżowców. Nie powinno tak być! Blacha, tak jak i inne produkty przemysłowe występują w najrozmaitszych kształtach i jakościach. Choć nikt nie myśli o nich w ten sposób to najczęściej używa się ich do pokrywania dachu.
Wybór odpowiedniej blachy do pokrycia dachu wcale nie jest taki prosty. Musimy zadbać przede wszystkim o to, aby pasowała ona do kształtu więźby dachowej. Bardzo ważna jest też odporność na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, grad, śnieg.
Samo ułożenie blachy także będzie miało niebagatelne znaczenie. Najlepszym rozwiązaniem, jest zlecenie tej czynności profesjonalnemu dekarzowi. Wówczas zyskamy sto procent pewności, że nasza blacha dachowa zostanie w odpowiedni sposób zamontowana.
Kierując się powyższymi czynnikami, z całą pewnością uda nam się wybrać odpowiednią blachę.

tags: blachy odlewane 5083, rury mosiężne CuZn39Pb, blachy miedziane miedź odtleniona SF-Cu/SE-Cu, blachy miedziane miedź beztlenowa OF-CU, spongiolit