Jak tanio przenocować w Pirenejach?

Do poważniejszej i bardziej wymagającej wyprawy górskiej na pewno próbujesz się jak najlepiej przygotować. Kupujesz porządne buty do wspinaczki, inwestujesz w dodatkowe elementy wyposażenia i przez to brak ci już pieniędzy na komfortowe miejsce noclegowe. Na szczęście Pireneje pozwalają ci na niemalże darmowy nocleg! Jeśli tylko masz swój namiot, możesz przecież do woli korzystać z występujących na nich pól campingowych – często znajdują się one tuż przy samych schroniskach.

Aby w sposób bezpieczny korzystać z tej formy noclegu, pamiętaj o rozbijaniu i składaniu obozowisk w optymalnym czasie. Przygotowaniem miejsca do spania zajmuj się ok. godziny 19, a dalszą wędrówkę rozpoczynaj jak najwcześniej. Nigdy nie nocuj w tym samym miejscu więcej niż dwa razy. Staraj się przemieszczać, szukając kolejnych pól lub dzikich miejsc na obozowisko.

Oczywiście Pireneje pozwalają ci też przenocować w bardziej wygodnych i lepiej wyposażonych schroniskach. Czyż jednak nocleg pod gołym niebem nie wydaje się przyjemniejszą opcją?

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje