Gilotyna w kuchni

W dzisiejszych czasach kuchnia to nie tylko miejsce przygotowywania posiłków, ale też pewnego rodzaju laboratorium pełne różnych urządzeń ułatwiających pracę i wpływających na ostateczny wygląd potraw. Jednym z takich przyrządów są nożyce gilotynowe.
Sama nazwa kojarzy nam się zapewne z narzędziem do precyzyjnego cięcia blach lub przycinania arkuszy przez introligatora. Jakie zastosowanie w kuchni może mieć w kuchni tak działające urządzenie?
Otóż przykładem może być obcinacz do jajek na miękko. Kto z nas nie miał kłopotów z odcięciem wierzchołka jajka w taki sposób, by nie rozlać żółtka, a jednocześnie uchronić je przed przedostaniem się do środka pokruszonych skorupek? W podobny sposób działają deski z gilotynami do sera i krajalnice do kiełbas.
Oczywiście nikt nie kwestionuje prawdy,że najważniejsza w przygotowaniu posiłków jest ich wartość odżywcza. Warto jednak wprowadzać go kuchni nowatorskie gadżety, które wpłyną także na wygląd serwowanych potraw. najpierw jemy wszakże oczyma…

kluczowe tagi: naturalna odżywka rewitalizująca do włosów bez silikonów, laserowe usuwanie rozstępów bielsko biała, skąd wziąć nożyce warcom?, ekstrapolacja kartografia